PISA-2018 рік

У 2018 році Україна вперше візьме участь у Програмі міжнародного оцінювання учнів (PISA). Оцінювання відбудеться в школах, які вибере партнер тестування Westat, з 16 квітня по 26 травня. Завдання, які потрібно буде виконати учням цього року, тримають у секреті. Але можна ознайомитися з тестами попередніх років. Ось деякі з типових завдань. Майте на увазі, що вони доволі великі за обсягом, отож, щоб відкрити повний текст завдання — клікайте його назву на початку опису.

Читання Математика Природничі науки

Дослідження PISA проходить кожні три роки, починаючи з 2000-го. У тестуванні беруть участь 15-річні учні, які навчаються не нижче, ніж у сьомому класі.

Мета — визначити, наскільки учень зможе використовувати шкільні знання та вміння в умовах можливих життєвих труднощів і викликів.

Раніше перевірка стосувалася трьох здібностей: до читання, математики і природничих наук. У 2018 році до них також долучать здатність до глобальної компетентності.

В Україні глобальну компетентність досліджувати не будуть. Цей блок доступний тільки країнам, які проходять комп’ютерне тестування, а в Україні воно буде на папері.

Дослідження зосереджені не на перевірці знань програмного матеріалу, а на тому, чи усвідомлюють діти загальні принципи та ідеї наукової теорії. А також наскільки вони здатні використовувати отримані в школі знання і вміння в реальних життєвих ситуаціях.