Сторінка соціального педагога

Соціальний педагог - Мелетич Ілона Анатоліївна

Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів школи та попередженні впливу негативних соціальних чиннків на формування та розвиток особистості дитини.

Соціальний педагог працює над:

- соціально-педагогічним супроводом дітей, які потребують особливої уваги;

- профілактикою негативних явищ та пропагандою здорового способу життя;

- організацією взаємодії навчального закладу, сім'ї, служби у справах дітей, ЦСССДМ, кримінальної міліції, органів місцевого самоврядування, неурядових та громадських організацій.

- захистом прав дітей, як інспектор з охорони дитинства.

Функції роботи:

- Діагностична: вивчення особливостей діяльності та розвитку учнів, визначення рівня знань про вплив на організм шкідливих звичок, дослідження спрямованості впливу колективу, мікросередовища, сімейного виховання тощо.

- Прогностична: прогнозування посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації.

- Консультативна: рекомендації учням, батькам, вчителям, молодіжним об'єднанням з питань розв'язання конфліктів та проблемних ситуацій.

- Захисна: захист прав дітей, представлення їх інтересів в різноманітних інстанціях.

- Профілактична: запобігання негативним проявам в учнівському середовищі, пропаганда здорового способу життя.

- Соціально-перетворювальна: соціально-педагогічний захист соціально незахищених категорій дітей, сприяння професійному самовизначенню.

- Організаційна: координація взаємодії всіх суб'єктів виховання, сприяння участі дітей у науковій, технічній, художній творчості.

А також:

- Переконує учнів у доцільності дотримання соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя;

- Сприяє запобіганню негативним явищам в учнівському середовищі;

- Здійснює соціально-педагогічний супровід навчальио-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищенних категорій дітей;

- Сприяє соціальному і професійному визначенню особистості, дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію молоді;

- Забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях (службі у справах дітей, міліції, суді тощо);

- Координує діяльність й взаємодію всіх суб'єктів соціального виховання;

- Сприяє соціально корисній діяльності дітей і підлітків;

- Веде відповідну документацію та статистичну звітність за результатами роботи в навчальному закладі;

- Бере участь у роботі педагогічної ради школи,нарадах, які проводяться адміністрацією школи.

День тижденя

Години роботи в навчальному закладі

Години консультацій

Понеділок - П'ятниця